Sportsresultater uke 28

Du er her:/, Sportsresultater/Sportsresultater uke 28
Foto: Eva Kindahl

Tobajo Pik Disney og Trude K. Hestengen Foto: Eva Kindahl

Trude Kasparek Hestengen og Tobajo Pik Disney (Tobajo Picez/Walt Disney I), oppdretter Tobajo Sporthorses, debuterte i CDIO5* med plassering i både Grand Prix og Grand Prix kür i Falsterbo i helgen. Ekvipasjen er nå ranket som nummer 73 i verden, og klatrer stadig oppover på listene.

74,175 % i søndagens kür holdt til 7. plass i klassen som Tinne Vilhelmson Silfen vant med Don Aurelio, mens det ble en 8. plass i Grand Prix med 70,500 %.

Hønefoss Og Ringerike Rideklubb, dressur

Carina Brecke på egenavlede TC Hermine (Vaillant/Solitair) kom på femteplass i LB:3 med 64,583 %.Janne Kristine Ruden på Dynamique (Stall-Ks Dynamit/Blue Hors Don Schufro), oppdretter Anne-Kristine Hvinden-Haug, kom på niende plass i samme klasse med 62,083 %.

Torild Vangen og egenavlede Don Raphael (Åtoftens Walit/Stornello) ble nummer fire i LA:1 med 61,429 %.

Anne-Heidi Kjernmoen og Nefertiti (De Noir/Højvangs Lukas), oppdretter Margrethe Hagen, var plassert i alle sine starter i helgen med en femteplass i MB:2 (61,471 %), tredjeplass i LA:2 (63,519 %) og toppet det med seier i LA:3 (66,667 %). I LA:3 finner vi også NV-kårede Sir Cisco (Sancisco/Arpeggio) som tok tredjeplassen med 64,444 %.

Ida Caroline Karlsen og Lt Melody e. Löjtnantshjärta, oppdretter Lene Merethe Nielsen, kom på andreplass i begge sine starter i LC:2 med 65,200 % begge dager.

Monica Martinsen og Zaragon (Andiamo/National Zenith xx), oppdretter Tom Svendsen fikk en syvendeplass i LB:2 med 65,185 % og en fjerdeplass i LA:2 med 62,778 %.

Linn Marie Holm og JJ Dylan (Deemster/Zuidhorn),oppdretter JJ Horses, startet og var plassert i begge MC:1-klassene med hhv. 64,389 % og 66,774 %.

Solør Rideklubb, dressur og sprang

Ekras Chilli Vanilli fra Elitefinalen 2014

Ekras Chilli Vanilli fra Elitefinalen 2014

Anne-Sofie Tvengsberg Colak og Zenith (Ulrich Z/National Zenith xx), oppdretter Tom Svendsen, kom på tredjeplass i LC:2 med 63,200 %. Zenith har samme mor som Zaragon, og er plassert i 1.20, sprang tidligere i år.

Helle Stene og Zawana Win (Blue Hors Shepard/Øxenholm Pioneer) oppdretter Lisbeth Øien Stene, vant LB:3 med 67,917 %.

Turid Hammer og Ekras Chilli Vanilli (Contendro I/Laurin), oppdretter Per Martens, kom på andreplass i LA:3 med 64,444 %.

Ingrid Ølstad og Tobajo Pic A Roze (Tobajo Picez/Peter Pan), oppdretter Halvard Bakke Johnsen kom på andreplass i MB:1 med 65,147 %, tredjeplass i klassen tok Line Hellum og CL Nils (Kaiser Wilhelm/Arsenal), oppdretter Cecilia Løvland med 64,559 %.

Arendal og Grimstad, sprang

Thea Marie Borgen og Kornelia (Cortez/Babant xx), oppdretter Kai Dalane, kom på syvendeplass av 91 startende i 1.10 på fredag og sjette av 57 startende i 1.10 på søndag.

Svein Ribe og Ulla (Ulrich Z/Vechta), oppdretter Robert Ruud, ble nummer 23 og siste plasserte av 91 startende i 1.10.

Marianne Hansen på Engas Diva (Cajus/Goldmaster), oppdretter Kady Besseberg var plassert i begge sine starteri Arendal med en niendeplass i 1.25 og en tiendeplass i 1.20.

Cecilie Ødegård Frøland og Høidals Epos (Escudo I/Camiell-Flamingo Z), oppdretter Liv-Hilde Gudmundsen Høidal, kom på trettendeplass i 1.20. I samme klasse kom Merethe Buer og fjorårets NBT-vinner Bull’s Carpe Diem (Laurin/Animo), oppdretter Bull Sporthorses v/ Connie Bull, på 23. plass.

I 1.30 kom Mikkel Flam og RR Lord of Rings (Lord Caletto/Royal Z II), oppdretter Unn og Odd I. Reierstad, på andreplass og ekvipasjen tok også med seg en tredjeplass i 1.25 (sommerprix). I nevnte 1.30 kom Maritha G. Knudsen og Lebec (Quebeck/Come Back II) på åttendeplass, mens de fikk en 11. i 1.25.

Arkivfoto: Lebec (Quebec/Come Back II) Foto: Michelle Knudsen

Arkivfoto: Lebec (Quebec/Come Back II) Foto: Michelle Knudsen

Caitlin Irene Currie på Amazonas (Volteras/Persian Glory xx), oppdretter Anitha Weestern og Hanne McBride på Trian August (Aurelio/Rosenduft), oppdretter Arno Panzer, var begge plassert i 1.00 på fredag, førstnevnte ble også plassert i søndagens 1.00 .

Cecilie Ødegård Frøland og Grey Stepper (Laurin/Cardento), oppdretter Christian Sommerfeldt, vant fredagens 1.15. Plassert i klassen var også Rebekka Lie Andersen på kårede Beat It (Heartbeat/Rebel Z III), oppdretter Jeanette Fåne og Emely Paulsen på Winnie (Winningmood van de Arenberg/Cento), oppdretter Dag Ove Kingsrød.

Hedda Falkevik Hagen på JJ Casiska (Cajus/Faram), oppdretter Jarle Berg, tok en 17. plass i 1.25.

Susanne Bjarnholt Yven og Agathe (Underworld xx/Argentinus), oppdretter Dag Ingebritsen, tok en tredjeplass i 1.10 på lørdag. I samme klasse kom Hilde Sandvik på Vestheims Condoleezza (Concept/Lancier), oppdretter Trond Amlie på tiendeplass, sistnevnte ble også nummer syv i søndagens 1.10.

Lone Sokn Skipnes og Høidals Epsylon (Escudo I/Bold Irish xx), oppdretter Liv-Hilde Gudmundsen Høidal tok femteplassen i søndagens 90 cm.

Maria Schiller Tønnesen og Asaks Laquita (Laurin/Quebec), oppdretter Asak Hestesenter, kom på tredjeplass i 1.00.

Cathrine Knudsen og Senorita (Carano/Come Fast xx), oppdretter Tore Sætra, kom på sjetteplass i søndagens 1.20.

Birk Harald Braaten Johnsen og Tobajo Pin Code (Tobajo Picez/Zeoliet), oppdretter Tormod B. Johnsen og Kristin Jerve ble nummer fire i  1.30 og Sissel Irene Hansen og Leonardo (Laurin/Lordship), oppdretter Sissel Hansen, ble nummer seks i samme klasse.

2015-07-12T19:29:12+00:00 12. juli 2015|Nyhetsarkiv, Sportsresultater|