Sportsresultater uke 30

Du er her:/, Sportsresultater/Sportsresultater uke 30

Himmelens sluser åpnet seg under helgens lands- og elitestevne i Tønsberg hvor vi fikk NV-ekvipasjer på pallen i flere av klassene, blant annet vant Stine Gøtesen og Danilla Intermediaire I, og Nora Ekrem og JJ Hamsun vant FEIs lagprogram for junior. På sprangsiden ble det seier for Ada Alette Braaten Johnsen og Røds PayDay i CSI2* i Danmark.

Lands-/Elitestevne Tønsberg og Omegn Rideklubb, dressur

Gina B-M Wiig og BS Hot Welt (Blue Hors Hotline/Weltmeyer), oppdretter BS Hestesenter AS, fikk en andreplass i MB:2 med 66.176%. I samme klasse kom Andreas Johan Schilbred og WS Aurater (Aurelio/Diamond), oppdretter Ingerlise Moberg Westgaard, på fjerdeplass med 64.485%.

Stine Marie Gøtesen og Danilla (Blue Hors Don Romantic/Schwadroneur), oppdretter Kathrine og Elisabeth Gunby, vant Intermediaire I med 68.487%, og fikk en tredjeplass i Intermediaire II med 64.561%.

Dylan Linn

JJ Dylan og Linn Marie Holm

Linn Marie Blom og JJ Dylan (Deemster/Zuidhorn), oppdretter Line Moen, kom på andreplass i LA:2  med 62.222% og LA:3 med 63.333%.

Vilde Antonsen og JJ Dylans bror, Heibergs Rustichello (Blue Hors Romanov/Zuidhorn), oppdretter Line Moen, vant MB:5 med 65.395%, kom på 3. i MB:3 med 68.382% og 4. i FEIs lagprogram for jr. med 64.459%.

I sistnevnte klasse gjorde NV-ekvipasjer bortimot rent bord; vinner av klassen ble Nora Ekrem og JJ Hamsun  (Blue Hors Hotline/Sandro Hit), oppdretter JJ Horses, med 67.117%, mens Sunniva Harneshaug kom på tredjeplass med Pandoer (Warsteiner/Casanova), oppdretter med 64.640%.

Havanha

Havanha i regnvær Foto: Camilla Kalseth

I unghestklassene gikk Havanha (Blue Hors Don Romantic/Laurin), oppdretter Tove Olsen og Madeline Hammerstad til 69.000%, noe som holdt til første uplasserte i øsende regnvær (bildet). Ann-Cathrin Ottoson på egenavlede ACDC L.H (Akribori/Walt Disney I) var eneste NV-ekvipasje i fireårsklassen og klarte kvalifiseringskravet til Breeders Open med 67.000%

Landschampionat Drammen og Omegn rideklubb, sprang

Ingrid Helene Hassel Løes og Ciceros Delight (Cicero van T&L/Midt-West Ibi-Light), oppdretter Kårhild Hallager Berg, vant B-finalen for 1.30

I B-finalen i 1.10 fikk Christiane Hagen og Sabrine  (Löjtnantshjärta/Bernstein), oppdretter Pia Kirsebom en femteplass, mens Martine Haugli på CC Luxor (Lux /Nimmerdor), oppdretter Stall CC, to 11. plassen.

Stald Melby Summer Tour, CSI2* DK

Ada Payday

Ada A.Braaten Johnsen og Røds PayDay Foto: Nina Braaten

Ada Alette Braaten Johnsen og Røds Payday (Padinus/Amicello), oppdretter Merete Rød, vant søndagens 1.25, og kom på 11. og 6. i to av 1.30-klassene.

Andreas Jensen og Alexandra (Kingsland SM/Concorde), oppdretter Dag Ove Kingsrød, kom på 3. og 4. plass i to av 1.2o-klassene.

Hanne Maren Helgedagsrud (Löjtnantshjärta/Lord Mayor), oppdretter Sigrid Holmen, kom på 6. plass i søndagens 1.35.

 

2015-07-27T20:12:08+00:00 27. juli 2015|Nyhetsarkiv, Sportsresultater|