
Årets hingstelotteri skapte et ekstra stort engasjement, og det var mange som håpet på å stikke av med en bedekning. Lotteriet har utviklet seg til å bli en kjær tradisjon i miljøet, og i år ble det omsetningsrekord!
Vinneren ble trukket direkte fra arenaen på Vallermyrene, rett før hingstenes premieutdeling.Dommerne var vitner for å sikre en ryddig prosess.
Gratulerer til vinner Malene Busk!
Det var en glad vinner Norsk Varmblod kontaktet like etter trekningen. «Jeg er veldig lykkelig. For fire måneder siden hentet jeg og en venninne en avlshoppe fra Danmark, så timingen kunne ikke vært bedre!»
Hingstelotteriet 2026 ble mulig takket være en flott gjeng med hingsteholdere som stilte opp. Ett lodd til 150 kr ga sjansen til å vinne bedekningsrett til én av ni norskstasjonerte hingster.
Norsk Varmblod følger dessuten opp føllet som blir resultatet av gevinsten, med gratis registrering og innmelding i Norsk Breeders Trophy. Velkommen til verden skal du være, lille NWB!
Relaterte nyheter
Lørdag formiddag var det testrytterprøve for hingstene. Både de sprang-og [...]
Vi har gleden av å invitere til årets flotteste unghestfest [...]
Årets vinner er Candelaria T etter Kazan Z med Stokdals Livanos som morfar. Oppdretter og eier er Tjessem Equestrian.







