Endring av hestepassforskriften er vedtatt av Landbruks- og matdepartementet, og begynner å gjelde fra 1. juni 2017. Fra samme dato er det nye hesteregisteret i drift. Forskriften regulerer blant annet rapportering til hesteregisteret og gir en makspris for hva et hestepass skal koste. Den gir også bestemmelser om at du selv kan bestemme at hesten din ikke skal slaktes til mat.
Les mer på Mattilsynets sine sider her.

Relaterte nyheter
Årets vinner er S.E. Epiphany e. El Barone 111 med Copycat Z som morfar. Oppdretter er Stutteri Eken v/ Åse-Berit Jamne, eier er Kingsrød Trading AS.
Hingstekåringen nærmer seg, og vi vil i dagene fremover gi en kort presentasjon i tilfeldig rekkefølge av hingstene som deltar 9. - 11. april 2021.
Årets vinner er Dale De Dorado, en hingst etter Glamourdale med De Noir som morfar. Oppdrettere er Rune Villanger og Monica Engebretsen, eier er Stine Gøtesen-Søraa









