
Denne helgen er det full fart i Region Vest, Midt og Nord.
Lørdag og søndag er dommer Bente Tveita på Vestlandet og skal se på hester på Karmøy og Stutteri Oma. Lørdag vises tre 2-åringer, seks føll og en hoppe på Karmøy og på søndag skal fem 2-åringer, 13 føll og fem hopper i ringen.
Line Molversmyr tar turen til Møre og Romsdal og skal se på ti føll, tre eldre hopper, samt to 4-åringer som skal gjennomføre bruksprøve.
I tillegg er Guri Haarr i Nord, nærmere bestemt på Nasjonalt Senter for Nordlandshest/Lyngshest. Der har vi en felles utstilling med Norsk Hestesenter og det vises en 4-åring og et føll.
Vi ønsker god tur og lykke til!
Relaterte nyheter
Norsk Varmblod har tidligere delt ut prisen «Årets oppdretter». Nå er denne prisen blitt videreutviklet til å fokusere mer på prestasjoner i løpet av året som har gått, og den første prisen vil bli tildelt på bakgrunn av prestasjoner i 2022. I tillegg vil det deles ut diplomer til «Årets hest» i de respektive grener.









