President Jan Petersen orienterte om året som har gått og presentert årets vinnere av Unghest-VM og rankinglistene. Rankinglistene for stambøker har endret navn og heter nå «WBFSH/Rolex World Ranking Lists«, og oppdretterne har blitt mer fremhevet i ny layout på listene.
En oversikt over vinnerne av Unghest-VM i de tre ulike disiplinene kan du se på samlesiden for Unghest-VM.
Alle sakspapirer ligger på generalforsamlingens nettside, og hovedsakene i det pågående årsmøtet med unntak av valg og årsrapporter er:
- Ny organisasjonsstruktur for WBFSH
- Krav til medlemsstambøker, fra styret og fra medlemsstambøker
- Kvoter og bruk av kvotene til Unghest-VM
- Referat fra møte i International Young Breeders Association
- Referat fra årets EAAP-konferanse
Valg til styret:
Nyvalgt medlem er Chris Gould fra Canada og gjenvalgt medlem er Thomas Nissen fra Tyskland.
Opptak av nye medlemmer:
– Czech Warmblood Breeders Association (CZEWB) tatt opp som nytt medlem
Relaterte nyheter
Vi ønsker å kartlegge medlemmenes synspunkt slik at vi har best mulig bakgrunn for å diskutere saken på Årsmøtet. Vi håper derfor at du vil delta i vår spørreundersøkelse! Det tar kun et par minutter.









