
Er du oppdretter, rytter eller trener og ønsker å lære mer om unghest? Tredje helgen i januar inviterer NRYF Sportsutvalg i sprang (Su-S) til lærerik samling i Trondheim, med både teori og praksis.
Peter Flam tar turen til Bratsberg Ridesenter for å holde samlingen med unghest. På programmet lørdag står teori om det å ri inn en unghest, om «utviklingsplanen for unghest» og det blir en demonstrasjon av hvordan man løshopper. Deretter følger rideundervisning for de som har med seg hest. Søndag blir det også både teori og ridning
Man er velkommen med eller uten hest.
Samlingen passer for de som har unghest fra 3-7 år. Om man i tillegg har en eldre hest så kan man sende mail til ingrid@rytter.no for å høre om muligheten for å ha med den også.
Vi er avhengige av minimum 15 deltagere påmeldt innen fristen, ellers vil samlingen bli kansellert.
Påmeldingsfristen er 8. januar kl 14.00
- Tidspunkt: 20.-21. januar
- Sted: Bratsberg Ridesenter i Trondheim
Pris
Kun teori: 500,-
Teori og ridning: 1500,-
Oppstalling og lunsj må deltagerne dekke selv, og bestilles direkte hos Lene Lindbjerg på mobil: 971 14 442
Relaterte nyheter
27 håpefulle 4-åringer stilte til start i 2024-utgaven av Breeders Open. Av disse var 12 stykker førstegangsregistrert i Norsk Varmblod.
Torsdag 13. mai inviterer NRYF til banetrening på Linnesvollen for unghestryttere (4, 5, 6 og 7 år) som satser mot Norsk Breeders Trophy/Breeders Open, Falsterbo Horse Show og Unghest-VM i 2021.
Det fysiske Eliteskuet måtte dermed avlyses og styret vedtok å avholde et felles digitalt Eliteskue for hele landet. Vi lærte mye under coronatiden – på godt og vondt – men det å gjøre ting digitalt har vi blitt ganske gode på!









