Unghestene som har kvalifisert seg gjennom de regionale unghesttestene gikk sprang- eller dressurprøve med testrytter Søren Hedegaard i dag.
Spranghesten Alfas Olympus e. Coronado II er en fire år gammel spranghingst som er eid og oppdrettet av Alf Kjetil Andresen. Han fikk blant annet kommentarene: God gallopp, balansert og bærer seg selv fint, springer fint.
Gangartshesten Olympic Dior oppleves av testrytter som en følsom hest med en nerve som er ønsket i en prestasjonshest, men som for dagen gjør den noe preget av omgivelsene. En hest for fremtiden.
Gangartshesten To B Oro e. Tobajo Picez i følge testrytter er en godt utdannet hest som er godt fremme for sjenkel og den gir en god fornemmelse.
Relaterte nyheter
Det er spennende å følge unghestene – det har vært mange gode resultater i år og skryt og hyggelige tilbakemeldinger på både hester og ryttere fra fagpersoner i begge grenene.
Norges Rytterforbund i regi av sportsutvalget i dressur (SU-D) planlegger treningssamlinger for unghester våren 2020.
Lurer du på hva dommerne og testrytterne ser etter på [...]









