Devils Love by KFarstad

Agria Føllchampionat
Årets sprangbetonte hoppeføll

Devil 2000 Z x Tobajo Picez
Oppdretter og eier: Kathrine Wik-Farstad

Foto: Privat og Horse Lens by Maiken Aksnes


Dommere under Norsk Varmblod Eliteskue 2024 på Sportgården var Guri Haarr og Christina Olsson (SWE). De hadde følgende å si om årets vinner:

«Fin modell. Aktivt skritt. Taktfast trav. Taktfast galopp.»

Oppdretter og eier er Kathrine Wik-Farstad, som i tillegg til sløyfer, vinnerdekken og gavepremier også vant kr 10 000 fra Agria.

Agria er en filial av Agria Djurförsäkring. Vi er et forsikringsselskap som er spesialisert innen forsikring av hund, katt, hest og smådyr. I tillegg til Norge har Agria virksomhet også i Sverige, Danmark, Finland, England og Frankrike.

Vi gratulerer!

Nr 2 – LJ’s Casina

Cassado Ask x Cassini II
Oppdretter og eier: Hilde og Linn Judith Eriksen

I vekst nå. Svak lend, toppa kryss. Normalt skritt, taktfast trav. Veivinnede, noe markbundet galopp. Balansert.

Nr 3 – Elleryn T

Asmodeus T x New Balance
Oppdretter og eier: Tjessem Equestrian

Ganske lettbygd lite hoppeføll. Uengasjert skritt. Taktfast trav. Velbalansert, lett galopp.

Sist oppdatert 17. oktober 2024

Relaterte nyheter

  • Norsk Varmblod Region NORD ønsker velkommen til offisiell utstilling for ridehester som tilfredsstiller kravene i vårt utstillingsreglement, inkludert engelsk fullblod og hopper til typegodkjenning. Utstillingen vil ha rute fra Tromsø til Bardu 20. - 21. august 2022.

    5. august 2022
  • Vi ønsker å kartlegge medlemmenes synspunkt slik at vi har best mulig bakgrunn for å diskutere saken på Årsmøtet. Vi håper derfor at du vil delta i vår spørreundersøkelse! Det tar kun et par minutter.

    23. mars 2019
  • Arctic Equestrian Games 2018 er historie for denne gang. Det er svært gledelig at Norsk Varmblod som forbund igjen markerer seg i toppen av resultatlistene i både sprang og dressur på høyeste nivå.

    1. mars 2018
    Helena Liholt Gulli og Tobajo Picez (foto: Rebecca Mender)