
Forslag til leiekontrakt for avlshoppe
Viktige ting å tenke på før avtalen undertegnes
Mange oppdrettere og hoppeeiere inngår såkalte føllavtaler. For noen omfatter avtalen at man leier ut hoppen, i andre tilfeller er snakk om et bestillingsføll eller at man avler som partnere. Uansett hvilken løsning man velger, er det viktig for alle parter med en skriftlig kontrakt. Merk at partene som oppgis og signerer kontrakten skal være myndige.
Relaterte nyheter
Hingstekåringen vil i år finne sted på Norsk Hestesenter, Starum 14. - 17. mars 2024. Unghestfinalene vil også bli avholdt under arrangementet. I dagene fremover vil du bli bedre kjent med hingstene som er påmeldt.
Tirsdag starter innledende runde for children, med en norskoppdrettet hest på startlisten som tidligere har deltatt med en annen rytter.
Nytt av året er at det nå er tillatt for 7-årige hopper som kan dokumentere at de har hatt føll kan få starte på 6-åringenes premisser.










