Grenland Ryttersportsklubb avholder masterclass med den verdenskjente dressurrytteren Daniel Bachmann Andersen under hingstekåringen 5. april kl 17.00.

Foto: Rebecca Mender

Daniel har en svært lang merittliste med bl.a. deltagelse i EM, han var nr. 8 på verdensranking i 2019 og han var med på å kvalifisere Danmark til OL i Tokyo. Videre ble han tatt ut til OL i Paris 2024 med hesten Vayron, hvor han var med å sikre lagsølv for Danmark. Han kvalifiserte seg også til individuell finale, hvor han endte på en sterk 7. plass. Daniel er kjent for sin gode håndtering av hest og langsiktige og korrekte treningsmetoder av hester.


Denne masterclassen vil fokusere på god hestevelferd og hvordan man trener korrekt for å få en hest som varer i sporten. I masterclassen vil Daniel fortelle om hvordan han trener sine hester fra unghest til olympisk start. Det vil være demoryttere på ulike nivåer og med ulike utfordringer fra MB og oppover i dressur og internasjonalt nivå i sprang. Daniel vil også selv ri en hest.


Arrangementet passer for alle som ønsker å lære med om den fantastiske sporten vår og hvordan vi trener med fokus på holdbare hester, og vi håper å få se deltagere fra både sprang, dressur og andre grener på tribunene.

Masterclassen vil finne sted etter hingstekåringen på lørdag, så det passer perfekt å turen til Vallermyrene denne helgen!

Praktisk informasjon

Billetter kjøper du på letsreg.com! Frem til 24. desember vil det være mulig å kjøpe rabatterte billetter til en gunstigere pris.
Det er seteplassering på tribunen og i glasskafeen. En perfekt julegave til deg selv eller en hesteinteressert venn? 

All informasjon vil legges ut på Grenland ryttersportsklubb sine kanaler. Det vil også opprettes et eget Facebook-arrangement, hvor det legges ut mer informasjon fortløpende.

Vi håper å se så mange som mulig av Norsk Varmblod sine medlemmer på Vallermyrene 5. april 2025!