
NV-kårede Animo preget de individuelle resultatlistene i OL i Tokyo 2020
Animo e. Almé Z x Amor ble oppdaget som unghest av Van Olst Horses og ble kåret i KWPN, og han stod på stutteriet i Den Hout mesteparten av sin karriere frem til hans død i 2011.
Sammen med norske Morten Aasen deltok Animo i Barcelona i 1992. Og nå, nesten tretti år etterpå, markerer Animo seg for alvor helt i toppen i årets Olympiske Leker. Det gjør han ved sine sønner Andiamo og Animo’s Hallo.
Vinner av sølvmedaljen individuelt, og gull for lag – H&M All In (e. Kashmir van Shuttershof), ridd av Peder Fredricson har Andiamo som morfar.
Bronsemedaljen individuelt gikk til Beauville (ridd av Maikel van der Vleuten) som er etter Bustique x Jumpy des Fonteines x Andiamo. Van Olst har skrevet om historien til Beauville – verdt å lese.
Og med femteplass individuelt, og et OL-gull for lag, H&M Indiana – ridd av Malin Baryard Johnson – med Animo’s Hello som morfar.
Animo er elitehingst i Norsk Varmblod, og er tilgjengelig på frossensæd hos Van Olst Horses.
Relaterte nyheter
Hingstekåringen vil i år finne sted på Norsk Hestesenter, Starum 24. - 27. mars. I dagene fremover vil du bli bedre kjent med hingstene som er påmeldt.
August er ensbetydende med sprangfinaler i Breeders Open og Norsk Breeders Trophy. Som tidligere år, ble finalene avholdt i Arendal med Arendal og Grimstad Rideklubb som vertskap.
Hingstekåringen nærmer seg, og vi vil i dagene fremover gi en kort presentasjon i tilfeldig rekkefølge av hingstene som deltar 9. - 11. april 2021.









