Det har denne våren blitt gjennomført en unghest cup i regi av Norsk Varmblod, region 7 sammen med Stall Elvira. Cupen har gått over fire stevner i Sør-Trøndelag og hadde helgen som var finale. Cupen har vært åpen for alle fire, fem og seks år gamle hester, og cupens intensjon har vært å øke unghestens deltakelse på stevner. Noe som man kan anta har vært vellykket da hele 13 unghester har deltatt i cupen.
Resultater fra unghest cupen:
- Kilmastulla Khalifa (ISH 2010 e. Future Trend – Allthruthenight xx)/ Mariell Ytrehus
- Hummels Green Day (DWB 2010 e. Sir Shutterfly – Aston) / Solveig Hassel Løes
3. All Over (DWB 2011 e. Heart-Ache BS – Animo) / Marit Aarseth Grønn

Relaterte nyheter
Etter å ha ledet etter de to første innledende rundene, ble det til slutt en flott bronsemedalje til Johan S. Gulliksen på NV-vallaken Chaloubet i årets Norgesmesterskap for seniorer, som ble avholdt på Linnesvollen, Drammen.
Det var med stor glede vi leste Norges Rytterforbunds uttak til Falsterbo Horse Show tirsdag morgen. Listen over uttatte hester er nemlig godt representert med NV-hester og deres ryttere!
Vi opplever dessverre store forsinkelser i prosessen med å analysere hårprøvene.









