
Er du oppdretter, rytter eller trener og ønsker å lære mer om unghest? Tredje helgen i januar inviterer NRYF Sportsutvalg i sprang (Su-S) til lærerik samling i Trondheim, med både teori og praksis.
Peter Flam tar turen til Bratsberg Ridesenter for å holde samlingen med unghest. På programmet lørdag står teori om det å ri inn en unghest, om «utviklingsplanen for unghest» og det blir en demonstrasjon av hvordan man løshopper. Deretter følger rideundervisning for de som har med seg hest. Søndag blir det også både teori og ridning
Man er velkommen med eller uten hest.
Samlingen passer for de som har unghest fra 3-7 år. Om man i tillegg har en eldre hest så kan man sende mail til ingrid@rytter.no for å høre om muligheten for å ha med den også.
Vi er avhengige av minimum 15 deltagere påmeldt innen fristen, ellers vil samlingen bli kansellert.
Påmeldingsfristen er 8. januar kl 14.00
- Tidspunkt: 20.-21. januar
- Sted: Bratsberg Ridesenter i Trondheim
Pris
Kun teori: 500,-
Teori og ridning: 1500,-
Oppstalling og lunsj må deltagerne dekke selv, og bestilles direkte hos Lene Lindbjerg på mobil: 971 14 442
Relaterte nyheter
Utstillingen finner sted hos Skudnes Ridesenter 12. september 2021.
Lørdag 27. august ble det avholdt utstilling på Stall Friheten i Sandnes, og dommer Line Molversmyr og konsulent Marit Hegre Stranden fikk se et godt knippe føll, unghester og eldre hopper som stilte på utstilling og unghesttester. Og noen utmerket seg spesielt godt!
Stevnet er satt opp som observasjonsstevne for uttak til Falsterbo og UVM – det var dermed mange håpefulle unghester på plass.









