I forbindelse med opprettelse av sentralt hesteregister vil Norsk Varmblod være tilstede på flere arrangement utover i sesongen og tilby drop-in registrering av varmblods ridehester. Under AEG vil vi ha egen stand med mulighet for å gjøre tilleggsregistrering onsdag 24.2 og torsdag 25.2 mellom kl 12 – 18 begge dager.

Selv om bestemmelsene ennå ikke har trådt i kraft i Norge, anbefaler vi at hester med utenlandsk hestepass tilleggsregistreres allerede nå for å unngå ventetid utover i sesongen. Når forskriften trer i kraft gjelder en 30 dagers frist for å registrere hester med permanent opphold hos den respektive passutsteder/stambok for rasen.

For å kunne tilby en rask og effektiv ekspedering anmoder vi om at du tar med kopi av passet (de første sider som viser hestens ID-opplysninger) sammen med passet i original OG kvittering for betalt registreringsavgift kr 580,- .

Ved behov for kopiering av pass og betaling med kort på stedet tilkommer et ekspedisjonsgebyr kr 65,-.

For mer informasjon se https://norskvarmblod.no/informasjon-om-innforing-i-sentralt-hesteregister-2/

Illustrasjon pass

Sist oppdatert 19. februar 2016

Relaterte nyheter

  • Hingstekåringen på NHF nærmer seg, og vi vil i dagene fremover gi en kort presentasjon i tilfeldig rekkefølge av hingstene du ser 12. - 15. februar i Lillestrøm.

    7. februar 2020
  • Tidligere i sommer var alle våre dommere og avlsutvalget samlet for å oppsummere fjorårssesongen og dele tanker rundt årets sesong. Det var et godt møte, hvor det var hyggelig å møtes fysisk og ha gode samtaler rundt bordet.

    27. juli 2023
  • Norsk Varmblod region 4 ønsker velkommen til mønstrings-/utstillingskurs med Ole [...]

    18. mai 2015