Norsk Varmblod var representert med én ekvipasje i Unghest-VM i dressur i Ermelo 1. – 4. august.
Foto: Kent Rusovic
Norsk Varmblod-hingsten Dille Belamigo(Belamour/Vystrel) startet i seksårsklassen. Dille Belamigo er oppdrettet av Dille Dressage Horses ved Carolin Dille, som fortsatt eier hingsten sammen med Kjersti Moen Fagerheim. Rytter er danskbaserte Tanja Rusovic, som representerer Litauen.
I kvalifiseringen oppnådde hesten totalt 6.94 poeng. Karakterene lød på 7 for trav, 7.5 for skritt, 7.4 for galopp, 5.8 for ettergift og 7.0 for kapasitet.
I trøstefinalen påfølgende dag ble det 7.5 i trav, 7.3 i skritt, 7.5 i galopp, 7.3 i ettergift og 7.5 i kapasitet. Det ga en total på 7.42 poeng.
Dille Dressage AS oppsummerer mesterskapet slik på Facebook:
Vi er så stolte og ydmyke…vi konkurrerer som en av de beste i verden, mot de beste 🤪. Vi kommer ikke hjem med gull sølv eller bronsje…men med en hest som har deltatt i UVM og mange mange erfaringer rikere.
Dille Belamigo har gjort en fin figur. Rytter Tanja har gjort en god innsats og vi er glade og fornøyde. Vi er amatører…blandt mange stjerner.
Han var han bedre på oppvarming enn foran dommerene, så vi håper på en bedre dag i morgen. 😀
Tusen takk til alle som heier på oss
Relaterte nyheter
Det er nå lagt ut reviderte statutter for Norsk Breeders Trophy/Breeders Open i sprang.
Norsk Varmblod har tidligere delt ut prisen «Årets oppdretter». Nå er denne prisen blitt videreutviklet til å fokusere mer på prestasjoner i løpet av året som har gått, og den første prisen vil bli tildelt på bakgrunn av prestasjoner i 2022. I tillegg vil det deles ut diplomer til «Årets hest» i de respektive grener.
Har du en ung og uerfaren spranghest? Eller trenger hesten – eller du – å komme forsiktig inn i sporten, uten noe konkurransepress? En av endringene i årets sprangreglement tar hensyn til dette, i år innføres et nytt tilbud: Utdanningsklasse.












