Sportsresultater august 2015

Du er her://Sportsresultater august 2015

August har gitt sportsprestasjoner helt i verdenstoppen og her hjemme, her kommer endelig en oppsummering av Norsk Varmblod-ekvipasjers resultater fra landsstevner og høyere i august.

Dressur

Trude Kasparek Hestengen & Tobajo Pik Disney under EM i Aachen Foto: Lasse K. Hestengen

Trude Kasparek Hestengen & Tobajo Pik Disney under EM i Aachen
Foto: Lasse K. Hestengen

Trude Kasparek Hestengen og Tobajo Pik Disney (Tobajo Picez/Walt Disney I) tok en historisk 24. plass i Europamesterskapet i dressur i midten av august, dette var siste start for denne herlige NV-ekvipasjen, da Disney nå er solgt til Sverige.

Landsstevne, Landschampionat, Nes Rideklubb

Norsk Varmblod gjorde storeslem under landsstevnet på Nes med NV-ekvipasjer på toppen i 8 av 18 klasser, deriblant stevnets vanskeligste og to av landschampionatfinalene. Det var også mange NV-ekvipasjer som benyttet dette siste kvalifiseringsstevnet til Norsk Breeders Trophy/Breeders Open til å kvalifisere seg, noe de gjorde med glans.

Silje Tornvik og Maro’s Fabergée (Fassbinder/Blue Hors Romanov), oppdretter Linn Næss Evensen kom på hhv 1. og 3. plass i 4-årsprogrammene under Landschampionatet med 83.000% og 81.400% og kvalifiserte seg dermed til finealen i Stall-Ks 4-årscup. Det samme gjorde Ingrid Tang Hystad og RGS Cenzation (Ampere/Nactus), oppdretter  RGS Horses v/ Silje Marie Fagertun Kristiansen med hhv 81.800% og 83.000 %, sistnevnte vant også landschampionatfinalen.

Heidi Kjos og Solbakkens Solbakkens La Quarta (Blue Hors Hertug/Chirac) vant LA:3 med 63,519%

Anne-Heidi Kjernmoen på Nefertiti (De Noir/Højvangs Lukas), oppdretter Margrethe Hagen, vant MC:1 med 65,645%

Stine Marie Gøtesen på Danilla (Blue Hors Don Romantic/Schwadroneur) vant begge VB-klassene med hhv 68,063% i küren og 65.592% i Inter I.

Gina B-M Wiig og BS Hot Welt (Blue Hors Hotline/Weltmeyer), oppdretter BS Hestesenter AS, vant landschampionatfinalen for syvåringer med 65.000%.

Line Hellum og CL Nils (Kaiser Wilhelm/Arsenal) vant MB:3 med 66,103 %

Landsstevne Verdal og Omegn Rideklubb

Pål Vuttudal og Ma Donna Foto: privat

Pål Vuttudal og Ma Donna
Foto: privat

Pål Vuttudal og Ma Donna (Blue Hors Don Schufro/Borneo) vant LA:4 med 62.969 % og fikk 64.140 % i LA:5 noe som holdt til å bli Midt-Norsk Mester i dressur for junior.

Landsstevne Hønefoss og Ringerike Rideklubb

Helena Liholt Gulli på Tobajo Picez (Cortez/Pik Trumf), oppdretter Tormod Bakke Johnsen vant MA med 75.000% foran seg selv på Aathens Amon (Tobajo Picez/Falleur), oppdretter Jan Petter Haugen og Gro Kjenner, med 69.671 %

Landsstevne, Norsk Breeders Trophy/Breeders Open, Borge Rideklubb

Resultatene fra Norsk Breeders Trophy/Breeders Open finner du i en egen sak, resultatene fra de øvrige klassene er som følger:

Helena Liholt Gulli på Tobajo Picez (Cortez/Pik Trumf), oppdretter Tormod Bakke Johnsen vant MA:1 med 76.071% foran seg selv på Aathens Amon (Tobajo Picez/Falleur), oppdretter Jan Petter Haugen og Gro Kjenner, med 67.702 %. Samme rekkefølge og resultat ble det også i Prix St. Georges med hhv. 71.711% og 68.289%.

Feltritt

Elitestevne Ullensaker Rideklubb

Fjorårets NBT-vinner i feltritt for femåringer Maren Aurora Våge og Electric Fairytale (Herzensdieb/Warsteiner), oppdrettet av Gro og Tor Våge vant 100 cm (LA) med en total på 43.6 feil og med 73.33% i dressuren. På andreplass finner vi Caronline Walan Brekke og Boromir (Åtoftens Walit/Jorska db Mah. Mirza) med 56.4%, også de med 0ver 70% i dressuren.

I Hest 90 cm ble det andreplass på Anne-Cathrine Sellæg og Tobajo Eragon (Tobajo Picez/Alfas Arnt) med 74.00% i dressuren og totalfeil på 48.0. 53.8,. Rett bak finner vi Anne Charlotte Myrvold og Eranthis (Tobajo Picez/Solos Carex), oppdretter Mary Best Granly på tredje, mens Eline Kjos Nilsen tok fjerdeplassen med Balentina (Balou du Rouet/Feiner Stern).

 I Hest 80 cm tok Marthe Pettersen Feet og Stall Kankeruds Kartouche II (Stall Ks Dynamit/Lauriston), oppdretter Hege Gustavsson, en fin fjerdeplass.

Sprang

Landsstevne Trondheim Rideklubb 6.-9. august

Signe Skei og Tobajo Amorino (Laurin/Pik Trumf) tok 5. plass i 1.20 og vant 1.15, Tobajo Amorino er oppdrettet av Tormod Bakke Johnsen og har samme mor som elitehingsten Tobajo Picez, far er elitehingsten Laurin.

Marianne Wiktil på Irco Classic (Irco Mena/Anart), oppdretter Mona Afredsen tok andreplass i 1.20, mens Victoria Paulsen tok tredjeplass i 1.20 Felleskjøpe Champion cup med Quanta Costa (Quite Easy/Coronado), oppdretter er Solveig Sundfær og mor er elitehoppen I-Costa.

Landsstevne, Drøbak Open, Drøbak Rideklubb

Birk Harald Braaten Johnsen vant fredagens 1.2o med Tobajo Pin Code (Tobajo Picez/Zeoliet), oppdretter Tormod Bakke Johnsen og Kristin Jerve. Martine Heggernes på Elle Charin (Clapton/Favoritas xx), oppdretter Nina Braaten og Geir Madsgård ble nummer fire i den klassen. Martine og Elle Charin ble også nummer fire i lørdagens 1.25.

Jannicke Solheim på egenavlede JS Courbelle (Casir Ask/Lord Z) ble nummer 7 i søndagens 1.1o og nummer 8 i søndagens 1.20. I nevnte 1.20 ble Solveig-Kristine Nordhov på Favos Checkmate (Favoritas xx/Cortez), oppdretter Ylva Gustafsson nummer to, mens datteren Elle Charin endre på 12. plass med Martine Heggernes. Solveig og Favos Checkmate tok også andreplassen i søndagens 1.30.

Landsstevne, Drammen Derby, Drammen Rideklubb

Silje Ludvigsen og Carotino L (Corratus/Cornetto), oppdretter Fam. Karen J. Alsgaard, ble nummer 5 i fredagens 1.20 og vant søndagens 1.30. Hedda Falkevik Hagen og JJ Casiska (Cajus/Faram), oppdretter Jarle Berg fikk en 8. plass i nevnte 1.20.

Signe Skei og Tobajo Amorino kom på 5.plass i lørdagens 1.10, mens Kaja Jeanne Lauritzen og Equus Carma (Crelido/Wøhlman) kom på 12. Solveig-Kristine Nordhov på Favos Checkmate kom på 11. plass i 1.20-klassen i Champion Cup.

Ragnhild Sundene på Taka Kawaii (Laurin/CC Ladiesdream) oppdretter Torill Langø kom på 5. plass i søndagens 1.10. Rebekka Lie Andersen på Ciano L.H. (Grauff’s Luciano/Ircolando), oppdretter Geir Martine Andresen, vant søndagens 1.20.

Landsstevne, Kongsvinger og Omegn Rideklubb 

Hege Cecilie Tidemandsen og Zenith (Ulrich Z/National Zenith xx) kom på andreplass i fredagens 1.20 og vant søndagens 1.25. Andrine Moss og Tykes Kharon (Tyke xx/Lavallo) tok andreplassen i fredagens 1.30. Hanne Maren Helgedagsrud og Lusifer (Löjtnantshjärta/Lord Mayor), oppdretter Sigrid Holmen fikk 2. plass i søndagens 1.35.

Elitestevne Sandnes Og Jæren Rideklubb

Celin Keyn Sjursen og RM Comedy (Coronado/CC Ladiesdream) kom på 5.plass i fredagens 1.10, i samme klasse kom Maria Karjala og Torpgård’s Sana (Treldegårds Santino/Quebec), oppdretter Geir Eddie Kalland på 8.plass, samme ekvipasje fikk 11. plass i lørdagens 1.10.

Andreas Jensen og Alexandra (Kingsland SM/Concorde), oppdretter Dag Ove Kingsrød kom på 6.plass i 1.20, i samme klasse fikk Merete Rød og egenavlede Røds Numero (Numero Uno/Cassini I) 15.plassen.

Yvonne Sletthaug og Lillan (CC Ladiesdream/Pontus) tok 8.-plass i 1.30, mens Johan Sebastian Gulliksen og Chaloubet (Balou du Rouet/Chapman) tok 13. plassen, ekvipasjen fikk også en 7. plass i lørdagens 1.30.

Sandra Elise Rørheim og Carana LBJ (Carano/Fanal Prydsholm), oppdretter Bente Kristin Røstbø fikk 9. plass i 1.10, Emilie Moe og Acorta (Aurelio/Coriano), oppdretter Sjur Svaboe, fikk 14. plass i samme klasse og en 5. plass i 1.2o.

Lisa Tanche-larsen og Utana (Ulrich Z/Cantus), oppdrettet av Mikael Kolind fikk sjetteplass i lørdagens 1.20. Pål Flam og Skjerabergs Larkin (CC Ladiesdream/Centauer Z) oppdretter Stall CC vant lørdagens 1.35. Christiane Hagen og Sabrine (Löjtnantshjärta/Bernstein) fikk femteplassen i helgens siste 1.10.

Elitestevne, Lag-NM, Sandnes Og Jæren Rideklubb

Norgesserien 3. divisjon; Helene Bjørnheim Risdal og Hels Cleopatra (Clintord/Kentucky), oppdretter Viacomte AS, var på Arendal og Grimstad sitt lag som tok sølv, mens Matilde Aarset Grønn og Tobajo Pik Performance (Tobajo Picez/Lonely Boy), oppdretter Tobajo Sporthorses var på JMRK sitt bronselag.

Norgesserien 1. divisjon; Sigrun Sætrevik og Peach Canei (Tobajo Picez/A’Khan Z), oppdretter Terje Olsen-Nalum var på gullaget til JMRK, mens Lisa Tanche-Larsen og Utana (Ulrich Z/Cantus), oppdretter Mikael Kolind var på SJRs bronselag.

Lag-NM; Pål Flam og Skjerabergs Larkin (CC Ladiesdream/Centauer Z) oppdretter Stall CC var på AGRs lag som tok sølv i Lag-NM.

Nord-Norsk Mesterskap 2015

Vera Jacobsen og Elantier de la Couer

Vera Jacobsen og Elantier de la Cour

Vera Jakobsen med Elantier de la Cour tok sølv i NNM sprangridning under Tromsø Open. Ekvipasjen ble mesterskapets og stevnets beste Norsk Varmblod. Elantier de la Cour er etter Casir Ask med Major de la Cour som morfar og oppdrettet av Stine Kristiansen

Kjøring

Landsstevne, Norgesmesterskap, Vaadan Hestesportsklubb

Lise Ireen Kosmo og Moens Konan (Solos Landwind/Viking xx) kom på andreplass i LB DMP med 98,25

Norgesmester i 2014 Eivind Davik og Amigo Waleur (Åtoftens Walit/Falleur) tok i år bronsen i NM med 113,75.

 

 

2015-09-06T10:39:02+02:00 6. september 2015|Nyhetsarkiv|