
6. september 2025 arrangerte Norsk Hestesenter (NHS) utstilling på Sletten Hestesportsenter.
Norsk Varmblod har samarbeid med NHS på en del utstillinger, spesielt i Nord. Det innebærer at hester registrert i Norsk Varmblod kan vises for våre dommer på lik linje med våre regionsutstillinger.
Eier må være medlem i Norsk Varmblod og hestene blir bedømt etter vårt utstillingsreglement. På Sletten var det tre Norsk Varmblod-føll som ble vist for Guri Haarr.
Føll

Jaguars Chavina van de SK
Hoppe – sprang
Jaguar van der Berghoeve x Tangelo van de Zuuthoeve
Oppdretter og eier: Susanne Isabell Kristiansen
Feminint hoppeføll av god type. Litt kort, men velformet og velansatt hals. God skulder og manke. Velformet kryss, god muskelsetting. Føre, velstilte bein. Veivinnende skritt. Taktfast, ledig trav. Veivinnende, velbalansert galopp.
Helhetskarakter: 8,5
Kvalifisert til Eliteskuet 2025

Aakerøyas Stormbringer
Hingst – sprang
Sky’s Optimus x Van Vivaldi
Oppdretter og eier: Sissel Marie Aakerøy
Høystilt hingsteføll av ganske god type. Pent hode. Passe lang hals. God vinkel på skulder. Tendens til underhals. Lang manke. kort kryss. inntået v.b. Taktfast trav, elastisk. Taktfast galopp med innundergripen.
Helhetskarakter: 8
Kvalifisert til Eliteskuet 2025
Relaterte nyheter
Hingstekåringen vil i år finne sted på Norsk Hestesenter, Starum 14. – 17. mars 2024. Unghestfinalene vil også bli avholdt under arrangementet. I dagene fremover vil du bli bedre kjent med hingstene som er påmeldt.
Arendal og Grimstad Rideklubb var tradisjonen tro arrangør for Hallmesterskapet i sprang, og gledelig nok var det mange unghester av god kvalitet til start.
Norsk Varmblod følger med på situasjonen og utviklingen vedrørende herpessmitten og vil fortløpende vurdere hvilke konsekvenser det skal få for den planlagte hingstekåringen og unghestfinalene. Frem til situasjonen er mer avklart er det en stor utfordring å planlegge et såpass stort og kostnadskrevende arrangement med mange usikkerhetsmomenter.









