Martine Myhrer Dyngeland og SG’s Amika (Diarado x Furore) er tatt ut til å representere Norge under Unghest-VM i sprang 23. – 26. september i Lanaken, Belgia. Hoppen er oppdrettet og eies er Hanne Myhrer Dyngeland. SG’s Amika hadde en flott  helg i Arendal under NBT/BO i sprang, hvor de etter flere plasseringer til slutt endte på en 2. plass i NBT.

NV-vallaken Electric Joy (Diarado x Warsteiner) skal ut med norske farger i 6-årsklassen på Zangersheide, med Therese Søhol Henriksen i salen. Oppdretter og eier er Gro Aasland Våge. Vallaken vant Norsk Breeders Trophy som 5-åring i fjor, og tok også hjem seieren i år – og en 3. plass i Breeders Open.

Vi gratulerer og ønsker lykke til!

Sist oppdatert 6. september 2021

Relaterte nyheter

  • To nye hopper har fått betegnelsen «Elitehoppe» i Norsk Varmblod, noe som ble markert under årets Eliteskue på Linnesvollen.

    25. oktober 2019
  • Her finner du katalog og tidsskjema. Vi tar forbehold om endringer.

    26. august 2020
  • Norsk Varmblod Region 3 ønsker velkommen til offisiell utstilling for føll, toåringer og  eldre hopper som tilfredsstiller kravene i vårt utstillingsreglement, inkludert engelsk fullblod og hopper til typegodkjenning. Utstillingen finner sted på Lykset Gård 16. september 2018.

    3. august 2018